15137416_1288745851157303_4038722415642052373_o
Za obrazovkou

Czechitas rock!

Po více než třech letech „offline“ a hlavně mimo obor, po těžkém návratu do práce a zjištění, že svět IT a médií se vyvíjí opravdu neuvěřitelně rychle… jsem už asi definitivně odpískala možnost získat vysokoškolský titul. Časově to pro mě není možné. Na učení po večerech s malým dítětem jsem už asi stará, dva semestry mi stačily a teď jsem v půlce přerušení.

Zahájila jsem tedy dráhu alternativního vzdělávání – samostudium, praxe. Jo a kurzy, kurzy a kurzy.

Začínám free vzdělávacími platformami. Od Digitální garáže po Akademii programování – Kódování na doma. Taky jsem vyzkoušela WebRebel, ale ač jsem z Valašska, přes slovenštinu se při učení nepřehoupnu.

O víkendu jsem byla na kurzu HTML/CSS od Czechitas. Pecka! Sice jsem tam nebyla jako úplný začátečník, ale i tak jsem se něco naučila a hlavně pochopila propojení <> a {}. Vřele tedy doporučuji všem, kteří si pinkají s webovou grafikou a neví, jak začít s kódováním.

Kromě faktu, že událost byla na skvělém místě (ParalelníPolis Praha) a že vyšlo hlídání mým skvělým mužem, mě nadchla hlavně organizace samotné výuky. Dva specialisté u daťáku, a k tomu u každého stolu čtyř až pěti „studentek“ jeden kouč. Tedy spíš koučka, většinou to byly absolventky některého z Czechitas kurzů. Když jste nestíhali nebo nepobrali hlavní výklad od chlapíka, který tomu očividně rozuměl, koučka poradila, vyřešila, namotivovala. Tohle mi opravdu vyhovovalo, mohla jsem se ptát i na jiné věci, než se zrovna probíraly (třeba ten trik s průhledností u rgba, no paráda!). Celkově jsem byla opravdu spokojená.

Za dva týdny mě čeká malý kurz programování. Jsem zvědavá, jestli mi k něčemu budou (ne)znalosti z vejšky. Tak uvidíme!

/foto cred Lucie Zendlová/

Sdílím!

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *